O mnie

 

SYLWIA LORENS - PRODUCENTKA, ŚPIEWACZKA


Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania / The Polish Open University z tytulem MBA w specjalnosci zarzadzanie biznesem oraz Krakowskiej Szkoły Wokalno-Aktorskiej (dyplom z wyróżnieniem). Odpowiada za produkcję m.in. takich widowisk jak: Symphonica, Opera e la Vita, Szeherezada. Jako solistka znana z niezwykle energetycznych interpretacji klasyki operowej i musicalowej. Wielokrotnie zapraszana do współpracy m.in. przez Filharmonię Narodową, Filharmonię Krakowską, Operę Krakowską, Fundację Bogusława Kaczyńskiego. Brała udział w wielu prestiżowych programach i festiwalach muzycznych m.in. : Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy czy Summer Music Festival. Koncertowała z większością najwybitniejszych polskich artystów operowych. Płyta artystki nagrana wraz z zespołem "Romanca" (Romanca operowo) zdobyła w 2014 roku status platynowej. W repertuarze posiada arie operetkowe, operowe, utwory musicalowe oraz piosenki aktorskie. Od 2015 roku dyrektor generalny Filharmonia Futura (www.filharmoniafutura.pl), pierwszej niezależnej filharmonii.

 

PROJEKTY


 

Upiór w Operetce? Tak, operetka podobnie jak opera ma swojego upiora! Nowy spektakl Filharmonii Futura jest skierowany do miłośników tego właśnie gatunku. Operetkowy upiór ma swoje tajemnice, które zdradzi podczas pełnego humoru widowiska, w którym baśniowy świat będzie się przeplatał ze światem realnym. Zabawna historia upiora stanie się pretekstem do zaprezentowania najpiękniejszych fragmentów m.in. z takich operetek jak Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Zemsta Nietoperza, Baron Cygański w interpretacjach solistów polskiej sceny operowej z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Futura. Jak zawsze w widowiskach FF wykorzystane zostaną nowoczesne technologie, w tym barwne wizualizacje i zaskakujące rozwiązania sceniczne. Spektakl dla tych którzy kochają operetkę oraz dla tych, którzy jeszcze tego nie wiedzą, a chcą się o tym przekonać!

 

Muzyka, magia, intryga, akcja i dobry humor. Tak w kilku słowach można scharakteryzować propozycję Filharmonii Futura skierowaną do młodych widzów. Alicja w Krainie Muzycznej Magii będzie miała premierę 4 grudnia 2016. Akcja spektaklu rozgrywa się dwutorowo: na scenie i równolegle na kinowym ekranie. Będzie to w połowie film, a w połowie tradycyjna sztuka teatralna. Publiczność pozna niezwykle barwnych bohaterów. Będą to m.in.: Królik Raper, Kapelusznik Jazzman, Skrzypek na dachu, Księżna Atonalia czy też pełen złych zamiarów intrygant -  Tryton. Widowisko przepełnione jest muzyką i humorem. Spektakl ma także walor edukacyjny. Podróżując po Królestwie Muzycznej Magii główna bohaterka poznaje style i gatunki muzyczne. Jako gości specjalnych, na ekranie zobaczyć będzie można gwiazdy polskiej estrady: Zbigniewa Wodeckiego i Małgorzatę Ostrowską. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

 

Pełna energii i pasji muzyka jednego z największych kompozytorów wszechczasów w wykonaniu orkiestry i solistów Filharmonii Futura to połączenie klasyki oraz współczesnego, elektronicznego brzmienia. Instrumentom klasycznym towarzyszą dźwięki kreowane przez elektryczne instrumenty smyczkowe, beatboxera, gitary i syntezatory. Wizualizacje 3D wprowadzają niezwykły, wręcz metafizyczny klimat. W programie usłyszeć będzie można największe dzieła Beethovena (m.in. fragmenty V i IX symfonii, Sonaty Księżycowej, Dla Elizy i Sonaty Patetycznej) we współczesnych, często szokujących aranżacjach! Niezwykły projekt Filharmonii Futura otworzył jej pierwszy sezon w Krakowie.

 

W 2014 roku miała miejsce premiera „flagowego” widowiska Filharmonii Futura – Symphonica. Do dziś projekt obejrzało ponad 30.000 widzów. Na niewątpliwy sukces przedsięwzięcia złożyła się ponadczasowa muzyka, wspaniali wykonawcy i niestandardowy sposób prezentacji ostrego, gitarowego brzmienia z towarzyszeniem klasycznej orkiestry. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom fanów, Filharmonia Futura przystąpiła do realizacji drugiej części projektu. Tym razem na program koncertu złożą się wyłącznie polskie, kultowe utwory lat 80’. „Będziemy poruszać się jak najdalej od tzw. Mainstreamu- mówi pomysłodawca i artystyczny szef projektu - Mikołaj Blajda. Lata 80’ to czas rozkwitu niebanalnej kultury rockowej, punkowej i metalowej. Warto więc przypomnieć kultowe produkcje tamtych lat. Dla jednych będzie to sentymentalny powrót do lat młodości, dla innych spotkanie z niebanalną, polską twórczością”. Całości, jak zawsze w produkcjach FF, dopełnią wizualizacje wprowadzające w klimat rzeczywistości schyłkowego PRL-u.

 

Piękne i głębokie poetyckie teksty Stachury, Kaczmarskiego, Cohena i Wysockiego w wykonaniu gwiazd polskiej sceny rockowej z towarzyszeniem orkiestry FF. Wieczór dla koneserów niebanalnej muzyki z przesłaniem. Dynamiczne, uwspółcześnione wersje utworów w aranżacjach z pogranicza akustycznego rock’a. Trzech niepokornych gentelman’ów, tym razem w nienagannie skrojonych garniturach wprowadzi Was w świat romantycznych, intymnych tekstów najwybitniejszych twórców poezji śpiewanej.   

 

Elvis Presley, Frank Sinatra, Freddie Mercury, Michael Jackson, Tina Turner oraz diva operowa - Maria Callas spotkają się na jednej scenie podczas Karnawałowej Nocy Gwiazd Filharmonii Futura. W programie największe światowe hity w wykonaniu solistów Filharmonii Futura, którzy podczas karnawałowego show wcielą się w ikony światowej sceny muzycznej. Nie zabraknie również elementów tanecznych. Orkiestrę FF poprowadzi W. A. Mozart. Show dla fanów szalonej karnawałowej zabawy. 

 

Jest to pierwsze w Polsce multimedialne widowisko z muzyką zespołów: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N’ Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish. Jest to podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań, w którym potęga elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie orkiestry symfonicznej. Całości dopełniają wizualizacje i starannie dopracowane efekty sceniczne. Dźwięk, ruch, obraz i światło tworzą wyjątkowy, metafizyczny spektakl. W tej niezwykłej oprawie usłyszeć można ponadczasowe rockowe i metalowe ballady, instrumentalne dzieła gigantów gitary oraz pełne niepokoju kompozycje nurtu grunge.

 

 

 „Opera to życie” czyli miłość, kłamstwo, zdrada i śmierć w największych dramatach operowych wszech czasów – widowisko multimedialne. Maciej Miecznikowski, jako operowy upiór, opowiada historię swojego życia w podziemiach teatru, gdzie przez wiele lat obserwował wzloty i upadki największych twórców opery oraz zmagania div operowych z dyrygentami, impresariami, solistami, muzykami i publicznością. Jest to upiorna historia opery i operowa historia upiora. Muzyka spektaklu to najpiękniejsze arie i duety z oper: Don Giovanni, Czarodziejski Flet, Wesele Figara, Traviata, Tosca, Nabucco, Rusalka, Rigoletto, Carmen, w interpretacjach pierwszej damy polskiej sceny operowej – Małgorzaty Walewskiej oraz wspaniałych, młodych solistów: Sylwii Lorens, Julity Mirosławskiej, Andrzeja Lamperta i Łukasza Motkowicza. Piękna muzyka, w wyjątkowej oprawie, zaprezentowana w nowatorski sposób z lekkim przymrużeniem oka.

 

 

Widowisko multimedialne inspirowane sztuką i kulturą orientu. Ruch, kolor, światło, muzyka pełna tanecznych rytmów, zmysłowy taniec, kostiumy (z wykorzystaniem techniki bodypainting) oraz barwne wizualizacje – wszystko to ma wprowadzić widza w niezwykły klimat odległych, orientalnych krain. Libretto Szeherezady jest powiązane z baśniami tysiąca i jednej nocy. Historia córki Wezyra staje się pretekstem do zaprezentowania wspaniałej kultury za pomocą najbardziej uniwersalnych środków – muzyki i tańca. Widowisko jest połączeniem tradycji (użycie tradycyjnych ludowych instrumentów, stylizowane stroje i scenografia) ze współczesnością (nowoczesne aranżacje utworów, multimedia, choreografia). W rolę Szeherezady wciela się pochodząca z Jemenu – Rasm Al-Mashan. Bardzo istotną częścią projektu jest jego oprawa plastyczna. Poszczególne historie są przedstawione na ekranie za pomocą bardzo popularnej ostatnio techniki malowania piaskiem. Ciekawostką jest też rejestrowanie wizualizacji za pomocą dwumetrowej długości kalejdoskopu, który został skonstruowany specjalnie na potrzeby projektu. Dodatkowo aby przenieść widza w świat orientu w jak najpełniejszym wymiarze producenci prócz wzroku i słuchu działają także na inne zmysły…